Facebook Twiter
Ana Sayfa Hakkimizda Teknemiz Darboğaz Merak Ettikleriniz Rezervasyon Foto Galeri İletişim
 

Kuşadası Darboğaz


Kuşadası Darboğaz katılınması en çok istenen ve en çok talep gören 24 saatlik balık avı organizasyonudur.  Gerek süresi gerek ortamı gerekse de yakalanan balıkların cins ve boyları bu avı kıymetli kılan ana nedenlerdir. 2009 yılında başladığım Kuşadası Darboğaz avına geçtiğimiz sezon sonu "balık azlığı" bakımından ara vermiş, uzun bir süre de Darboğaza ücretli av düzenlememiştim. Zaman zaman arkadaşlarımla gittiğim Darboğazda balık hareketi nihayet başladı. 24 saatlik programlarla 2019 Ocak ayından itibaren Kuşadası Darboğaz Avına başlayacağım.
Av programım "rezervasyon" sayfasında yayınlandığı zaman rezervasyonlarınızı web sitemden yapabilirsiniz. Program her zamanki gibi olacaktır.

İlk kez katılacaklar için Kuşadası Darboğaz Av Programım şu şekilde olacaktır.

Cumartesi (Öğlen) 12:00 Kuşadası Limandan Ayrılış
Cumartesi (Öğlen) 14:30 Darboğaz Varış

Cumartesi (Öğlen) 15:00 Ava Başlangıç -
Av Günboyu ve Gece Boyunca Devam Edecektir.
Pazar (Sabah) 10:00 Darboğazdan Ayrılış
Pazar (Öğlen) 13:00 Kuşadası Limana Varış- Bitiş

Kuşadası Darboğaz avımda normal takımla av için ücretsiz Çimçim verilecektir.
24 saat sıcak içecekler ile Akşam Yemeği ikramımızdır. 24 saatlik Kuşadası Darboğaz Av bedeli 200 liradır. Toplam tur bedelinin banka hesabımıza yatırılması durumunda rezervasyonunuz kesinleşecek ve teknedeki yeriniz ayrılacaktır.

Canlı Sübye veya Canlı Karides ile av yapacaklar için sipariş ile yem getirtilecektir.
Canlı Yem talep eden müşterilerimizden siparişlerini verdikleri zaman yem bedellerinin banka hesabımıza yatırılması istenecektir.
05376675267 numaralı telefonumdan arayarak bilgi aldınız ve toplam tur bedelini banka hesabımıza yatırdınız ve teknedeki yeriniz ayrıldı.
Canlı Yem siparişinizide verdiniz Buraya kadar basit! Önemli olan bundan sonrası. Rezervasyonunuz yapıldıktan sonra cep telefonunuza bilgi mesajları gelecek ve hazırlıklarınızı bu mesajda gelen bilgilere göre yapmanız istenecektir.

Doğru avın, doğru malzemeler ile yapılması gerektiğini mutlaka bilmelisiniz.

Kuşadası Darboğaz Avı'nın sabır isteyen bir av olduğunu, özellikle sabırsız kişilerin bu ava katılmasını önermediğimi yıllarca hep söyledim web sitelerimde yazdım. Yine söylüyorum ve yine yazıyorum.....
Kuşadası Darboğaz avına katılmadan önce bölge hakkında bilgileri, yolculuğumuz, av malzemelerimiz, yemlerimiz hakkında aşağıda açıkladığım tüm bilgileri incelemenizi öneririm. Kuşadası Darboğaz'da nice sayısız avlar yaptık. Rekor avlar da yaşadık, boş döndüğümüz günlerde oldu. Darboğaz'ın tadını aldığınızda vazgeçemeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Yine, yeni ve bereketli avlarda görüşmek üzere.Saygılarımla.

Vedat Kaptan - Kuşadası
0 537 667 52 67

Kuşadası Darboğaz Bilgileri

Kuşadası Darboğaz, Dilek Milli Park ile Yunanistan'a ait Samos Adası arasında kalan 4 mil uzunluğunda ve 1 mil genişliğinde bir geçittir. Zemin yapısı ve coğrafi özellikleri bazı kıymetli balıkları bölgeye çekmekteki en önemli özelliğidir. Bir geçit olması nedeniyle bölgede zaman zaman akıntı şiddetlidir. 200 ve 250 gram Kurşunlar kullanmamızın ana nedeni budur. Akıntı şiddeti nadiren de olsa av yapmamıza engel olabilir. Bu durumda Kaptan, tekneyi başka av bölgesine yönlendirebilir.

Stratejik önem ve bazı olaylar nedeniyle bölgede telefonlar çekmemektedir. Bu nedenle av programımız 24 saat olduğu için tura katılanlardan "telefonların çekmediği konusunda ailelerini bilgilendirilmesini" istemekteyim. Bu önemli bir konudur ve atlanmaması gerekmektedir. Yurtdışına açık hatlar kısmen de olsa bölgede kullanılmaktadır.

Kuşadası Darboğaz da iri balıklar hedeflenmektedir.
At/Çek şeklinde bir av kesinlikle beklenmemelidir.
Gece avı yapacağımızdan dolayı kullanacağımız kıyafetlerin de buna göre seçilmesi gerekmektedir.
Kalın kıyafetler seçmemiz gerekir. Eldiven, bere mutlaka bulundurulmalıdır.
Ertesi sabah dönüş yolunda kahvaltınız için kahvaltılık malzemelerinizi unutmamalısınız.


Kuşadası Darboğaz Malzemeleri

Kuşadası Darboğaz avında şüphesiz ki en önemli kurallardan bir tanesi doğru malzemeler sahip olmanızdır. Kamış, misina ve iğnelerinizin kesinlikle ve kesinlikle doğru malzemeler olduğundan emin olun. Kuşadası Darboğaz avımda kullanacağınız malzemelere örenkleri aşağıya çıkartıyorum. Hazırlıklarınızı buna göre yapmanızı öneririm.

Kamışlar :
Misina      :
İğne          :
Kurşun     :


Kuşadası Darboğaz Yemleri
Kuşadası DarboğazKuşadası Darboğaz

Kuşadası Vedat Kaptan Kuşadası Balık Avı Vedat Kaptan
Vedat Kaptan
kuşadası darboğaz