Facebook Twiter
Ana Sayfa Hakkimizda Teknemiz Darboğaz Merak Ettikleriniz Rezervasyon Foto Galeri İletişim
 
KUŞADASI BALIK AVI MALZEMELERİBir balık avının en önemli unsuru şüphesi kullanılan malzemelerdir.
Kullanacak olduğunuz malzemlerin doğruluğu o avın verimli geçmesinde en büyük rolü oynamaktadır. Bu nedenle, ava çıkacağınız kaptandan katılacağınız av ile ilgili doğru bilgileri öğrenmeniz gerekmektedir. Bir avlakta kullandığınız malzemeleriniz ile farklı bir avlakta kullanacağınız malzemeler aynı olmayabilir.

Mesela çiftlik kenarlarında avlanırken kullanılan bazı yemler Kuşadası'nda kullanılmaz. Kullanıldığında kesinlikle başarı elde edemezsiniz. Plastik yemler, küspe ve yaylı takımlar Kuşadası'nda kesinlikle işe yaramaz.

Yaptığım avlarda bir çok kişinin "kıyı kamışı" ile ava katıldığını görmekteyim. Tabi bu o kişiler için çok kötü geçecek bir avın en büyük hatasıdır.

Paylaşılmayan bilgi, bilgi değildir! Kişisel tecrubelerime dayanarak Kuşadası'nda tekneden yapacağınız av ile ilgili kendi bilgilerimi aşağıda paylaşıyorum. Önerilerimi dikkate almanız başta gereksiz yere masraf yapmanız ile verimsiz ve sıkıcı geçecek bir av tecrubenizin önüne geçecektir.


Kuşadası Balık Avı Malzemelerim Neler OlmalıdırKesinlikle tekne kamışı öneriyorum. 1.30 ile 1.70 cm arası kamışlar bana göre ideal tekne kamışlarıdır.
Kullanacağınız makine birazda sizin bu işe ayıracağınız bütçe ile orantılı olarak değişecektir.
Bu nedenle kullanacağınız makine için malzemelerinizi aldığınız mağazadan gerekli bilgileri alabilirsiniz.
Artık naylon misinadan vazgeçin! Daha fazla his ve sağlam çekiş için İp Misinalar var. Kalite kalite farklı fiyatlarda ip misinalardan bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.
Sıra geldi diğer önemli bölüme! Yani İğnelere! Avlamak istediğiniz balıklar için uygun iğneler ile hazırlanmış 3'lü veya 4'lü, ama mutlaka hırsızlı takımlar kullanmalısınız.
Kurşunlar için şiddetle "armut kurşun" kullanmanızı öneriyorum. Bu kurşunlar hem deniz zemininde hem de teknede köşeli oldukları için daha fazla sabit durma özelliğine sahip. Böylelikle deniz dibinde yuvarlanmaz ve iğnelerin dolanmasını engeller  ayrıca teknede yuvarlanmaz ve ses çıkmaz.

Örnek Kamış, İp Misina, İğne ve Kurşun Bilgileri

........................................................
........................................................
........................yükleniyor.................................Kuşadası Balık Avı Yemlerim Neler OlmalıKuşadası Balık Avı'na katılacak arkadaşlarımızın kullanabileceği yemlerin başında Çimçim, Mamun, Sülünes ve Sardalya gelmektedir. Yanınızda bir iki adet kalamar da bulundurabilirsiniz.